Archidiecezja Gdańska

Diecezja Gdańska utworzona została przez papieża Piusa XI 21 kwietnia 1922 roku jako administratura apostolska natomiast 30 grudnia 1925 roku erygowana jako biskupstwo podległe bezpośrednio Stolicy Apostolskiej. Ustanowiona archidiecezją 25 marca 1992 roku przez papieża Jana Pawła II bullą „Totus Tuus Poloniae populus”.

Gdański Telefon Zaufania

Jeżeli potrzebujesz pomocy aby wyjść z kryzysu, nie wiesz gdzie szukać ratunku, nie masz z kim porozmawiać, myślisz, że nikt Cię nie rozumie, wstydzisz się swoich problemów... NIE JESTEŚ SAM !!! Gdański Telefon Zaufania "Anonimowy Przyjaciel" tel. 58 301 00 00

Poradnictwo Rodzinne

Z ogromną radością chciałabym powitać wszystkich na łamach naszej strony internetowej. Mam nadzieję, że będzie ona służyła wielu osobom. Przede wszystkim myślę o Doradcach Życia Rodzinnego, którzy zgłaszali potrzebę zaistnienia takiej strony, w celu m.in. lepszego przepływu informacji dotyczących funkcjonowania Poradnictwa Rodzinnego.

Wspólnota Sychar

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc, beznadziejnej możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal.

Wspólnota Po Stracie Dziecka

Jesteśmy rodzicami, których połączyła potrzeba bycia razem po śmierci naszych dzieci. Każdy z nas stracił Je w różnym wieku i w różnych okolicznościach. Jako Wspólnota, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, spotykamy się co dwa miesiące na Eucharystii, aby razem prosić Boga w naszych intencjach, łączyć się w modlitwie z naszymi dziećmi i wypraszać łaski dla nas, osieroconych rodziców. Dwa razy w roku w domach rekolekcyjnych Archidiecezji Gdańskiej organizujemy rekolekcje dla osieroconych rodziców z całej Polski. Naszymi opiekunami duchowymi są ksiądz Jan Uchwat oraz ksiądz Piotr Belecki.