Archidiecezja Gdańska

Diecezja Gdańska utworzona została przez papieża Piusa XI 21 kwietnia 1922 roku jako administratura apostolska natomiast 30 grudnia 1925 roku erygowana jako biskupstwo podległe bezpośrednio Stolicy Apostolskiej. Ustanowiona archidiecezją 25 marca 1992 roku przez papieża Jana Pawła II bullą „Totus Tuus Poloniae populus”.

Trzeźwy Gdańsk

Diecezjalne duszpasterstwo trzeźwości. WARTO ŻYĆ!! Wystarczy Ci sił!! Szukasz pomocy?? Wszystkie kontakty i numery telefonów gdzie możesz ją znaleźć umieściliśmy w zakładce POMOC

Gdański Telefon Zaufania

Jeżeli potrzebujesz pomocy aby wyjść z kryzysu, nie wiesz gdzie szukać ratunku, nie masz z kim porozmawiać, myślisz, że nikt Cię nie rozumie, wstydzisz się swoich problemów... NIE JESTEŚ SAM !!! Gdański Telefon Zaufania "Anonimowy Przyjaciel" tel. 58 301 00 00

Wspólnota Po Stracie Dziecka

Jesteśmy rodzicami, których połączyła potrzeba bycia razem po śmierci naszych dzieci. Każdy z nas stracił Je w różnym wieku i w różnych okolicznościach. Jako Wspólnota, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, spotykamy się co dwa miesiące na Eucharystii, aby razem prosić Boga w naszych intencjach, łączyć się w modlitwie z naszymi dziećmi i wypraszać łaski dla nas, osieroconych rodziców. Dwa razy w roku w domach rekolekcyjnych Archidiecezji Gdańskiej organizujemy rekolekcje dla osieroconych rodziców z całej Polski. Naszymi opiekunami duchowymi są ksiądz Jan Uchwat oraz ksiądz Piotr Belecki.

Wspólnota Sychar

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc, beznadziejnej możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal.

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

BEZPŁATNE KRYZYSOWE CENTRUM WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO dla osób przeżywających destabilizację emocjonalną, lęk, stres związany z zagrożeniem epidemiologicznym. Jeśli doświadczasz lęku, ataków paniki, nadmiernej czujności, przesadnych reakcji emocjonalnych związanych z wysokim poziomem pobudzenia, dolegliwości psychosomatycznych, trudności ze snem, poczucia ściśnięcia, oddzielenia czy zastygnięcia w bezradności to ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI TYLKO W GODZINACH NASZYCH DYŻURÓW.

Przeciwdziałanie przemocy w Gdańsku

Problem przemocy w rodzinie dotyka wszystkie grupy społeczne, każdego człowieka bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy status. Przemoc jest jednym z najbardziej destrukcyjnych zjawisk, którego efekty trwają przez długi czas i w sposób niekorzystny wpływają na losy człowieka. Powoduje skutki w wielu aspektach życia – rozpadają się więzi społeczne, pojawia coraz więcej zachowań autodestrukcyjnych, związanych choćby z uzależnieniami.

Poradnictwo Rodzinne

Z ogromną radością chciałabym powitać wszystkich na łamach naszej strony internetowej. Mam nadzieję, że będzie ona służyła wielu osobom. Przede wszystkim myślę o Doradcach Życia Rodzinnego, którzy zgłaszali potrzebę zaistnienia takiej strony, w celu m.in. lepszego przepływu informacji dotyczących funkcjonowania Poradnictwa Rodzinnego.

Telefon Zaufania dla Małżeństw w Kryzysie

To całkowicie anonimowa i bezpłatna forma pomocy dla małżeństw, które przeżywają kryzys. Zespół telefonu tworzą doświadczeni w pracy z małżeństwami świeccy psychologowie i psychoterapeuci, którzy opierają się na wartościach chrześcijańskich. Ten telefon powstał po to, by wysłuchać osoby w trudnej sytuacji, udzielić wsparcia emocjonalnego i psychologicznego. Taka forma pomocy to wyjście naprzeciw nasilającym się problemom w małżeństwach.